حواله ارزی سوئیفت یکی از روش‌های انتقال ارز به بسیاری از کشورهای جهان در نظر گرفته می‌شود. انتقال ارز با حواله سوئیفت به افرادی توصیه می‌شود که قصد انتقال مبالغ بالا، با بالاترین میزان امنیت را دارند.

معرفی شبکه مالی سوئیفت

سوئیفت (SWIFT) خلاصه شده عبارت Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication یا جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی است که از سال 1973 تا کنون در زمینه نقل و انتقالات مالی در حال فعالیت است.

این شبکه مالی بین المللی توسط 239 بانک در 15 کشور اروپایی و آمریکایی فعالیت خود را با هدف رفع محدودیت‌های سیستم بانکی سنتی و ارائه روش‌های نوین در سطح بین المللی با استانداردهای جهانی، آغاز کرد.

مقر اصلی این موسسه مالی در کشور بلژیک می‌باشد. اما سایر کشورهای آمریکا، انگلیس، هلند و هنگ کنگ نیز به عنوان اعضای اصلی در این موسسه فعالیت دارند.

حواله ارزی سوئیفت

انتقال حواله ارزی سوئیفت چگونه انجام می‌شود؟

حواله سوئیفت، مشابه به با حواله بانکی می‌باشد. به این معنا که شما برای انتقال ارز از این طریق، وجه مورد نظر را از یک حساب بانکی به حساب بانکی دیگری انتقال می‌دهد. بنابراین، می‌توان گفت که انتقال حواله ارزی سوئیفت درست مشابه با انتقال وجه داخلی می‌باشد، با این تفاوت که کارمزد و زمان ارسال حواله از این طریق، کمی بیشتر خواهد بود.

برای انتقال ارز از این طریق، احتمالا از چند بانک در چند جای مختلف دنیا استفاده می‌شود. سوئیفت در هر کشوری دارای شعبه‌ای می‌باشد که اصطلاحا SAP نامگذاری می‌شود. در ایران، بانک مرکزی، شعبه اصلی این شبکه مالی می‌باشد.

اطلاعات لازم جهت ارسال پول از طریق شبکه سوئیفت

همان‌طور که گفته شد، انتقال ارز این طریق، مشابه با انتقال وجه بین بانکی است. بنابراین برای ارسال حواله ارزی سوئیفت ارائه اطلاعات زیر الزامی است:

  • ارائه نام شخص صاحب حساب به همراه اسم کامل بانک و کشور مقصد
  • ارائه شماره حساب بانکی فرد گیرنده
  • ارائه کد سوئیفت (BIC)

کارمزد حواله سوئیفت چقدر است؟

به طور کلی کارمزد حواله سوئیفت بین 20 الی 60 متغیر می‌باشد. میزان کارمزد بسته به میزان ارز، کشور مقصد، کارمزد بانک های واسط و نوع انتقال متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال، در صورتی که قصد انتقال خیلی سریع ارز را داشته باشید، باید حدود 25 دلار بیشتر پرداخت نمایید.

هنگامی که قصد ثبت سفارش جهت انتقال حواله ارزی سوئیفت را دارید، فراموش نکنید که تعیین روش پرداخت کارمزد به عهده شما خواهد بود. به این معنا که می‌توانید تعیین کنید که تمامی کارمزد توسط شما پرداخت شود یا از روی مبلغ انتقالی برداشته شود.

  • حالت OUR : پرداخت تمام هزینه کارمزد به عهده خودتان است.
  • حالت SHA : در این حالت بخشی از هزینه کارمزد به صورت نقدی و بخشی از آن از روی مبلغ انتقالی برداشته می‌شود.
  • حالت BEN : با انتخاب این گزینه، تمام هزینه کارمزد از اصل مبلغ کم می‌شود.

حواله ارزی سوئیفت

مدت زمان ارسال حواله سوئیفت چقدر است؟

به طور کلی بین 1 الی 7 روز برای انتقال ارز از این طریق زمان نیاز است. به همین دلیل، انتقال ارز با سوئیفت به عنوان یکی از روش‌های سریع در میان سایر روش‌های انتقال ارز در نظر گرفته نمی‌شود.

حواله سوئیفت یا وسترن یونیون؟

پاسخ این سوال به نیاز شما بستگی دارد. در صورتی که قصد دارید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مبالغ زیاد را به دست فرد گیرنده برسانید، می‌توانید از حواله وسترن یونیون استفاده نمایید. اما در صورتی که عجله‌ای ندارید و به دنبال پرداخت کارمزد کمتری هستید، حواله سوئیفت برای شما بهتر خواهد بود.

ارسال حواله سوئیفت توسط تراپی

با توجه به مواردی که در خصوص حواله ارزی سوئیفت بیان کردیم، در صورتی که قصد دارید از این روش برای انتقال ارز استفاده نمایید، می‌توانید از طریق مجموعه تراپی این کار را انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از طریق لینک زیر درخواست خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید.

ارسال حواله سوئیفت توسط تراپی 

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان