وسترن یونیون چیست

 • ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
 • مهدی قاسمی
 • 484 بار

در ایالات متحده آمریکا شرکتی با نام وسترن یونیون با هدف مالی و ارتباطات پایه گذاری شد که در حال حاضر دفتر مرکزی وسترن یونیون در شهر انگلوود ایالت کلرادو آمریکا می باشد و شاید بتوان اینگونه گفت که در اواخر قرن 19، وسترن یونیون را می توان یک قدرت انحصاری در صنعت تلگراف ایالات متحده آمریکا معرفی کرد.

وسترن یونیون در زمینه های مختلفی از جمله انتقال پول از شخص به شخص، خدمات تجاری و بازرگانی، حواله انجام می دهد و خدمات وسترن یونیون از استاندارد هایی همچون کندیگرمس، دللیگرمس، ملدیگرمس و همچنین کبلگرم استفاده می نماید.

وسترن یونیون چیست

تاریخچه وسترن یونیون

در سال 1851 ساموئل سلدن 30 ساله به همراه تعدادی از دوستانش با فکر راه اندازی سرویس های ارتباطی و خدمات تلگرافیک، نیویورک اند میسیسیپی را در روچستر، که یکی از شهرهای بزرگ ایالات نیویورک آمریکا می باشد افتتاح کردند.

از سوی دیگر شخصی به نام عزرا کورنل شرکتی با نام نیویورک اند وسترن یونیون را که داشت که البته ورشکسته شده بود.

در سال 1855 ساموئل سلدن مذاکراتی را با عزرا کورنل مدیرعامل شرکت نیویورک اند وسترن یونیون که که ورشکسته بود انجام داد، در نهایت تصمیم گرفتند به منظور توسعه و پیشرفت با یکدیگر ادغام شوند و طی این مذاکرات نام شرکت وسترن یونیون تلگراف را انتخاب کردند و این گونه بود که وسترن یونیون پا به عرصه جهانی گذاشت.

وسترن یونیون در مدت زمان کوتاهی تمامی شرکت های کوچک را خرید و دو سال بعد از ادغام خود یعنی در سال 1860 فراتر از محدوده های خود رفت و با دستیابی به 500 شرکت کوچکتر و خرید آنها، وسترن یونیون را گسترش داد، در سال 1943 وسترن یونیون با خرید پستال تلگراف قدرت انحصاری خود را کامل کرد.

جالب است این را بدانیم که وسترن یونیون رکورد دار اولین ها است:

 • اولین کارت شارژ توسط وسترن یونیون به مشتریان خود عرضه شد!
 • اولین پیام تلگرامی در سال 1933 توسط وسترن یونیون ارسال شد!
 • اولین فکس بین شهری در سال 1935 توسط وسترن یونیون ارسال شد!
 • اولین ارسال تلگراف با امواج میکرو در سال 1943 توسط وسترن یونیون انجام شد!
 • در سال 1958 وسترن یونیون اولین بار شروع به معرفی تلکس به مشتریان در نیویورک کردند!
 • اولین سیستم کابلی بین المللی را در سال 1963 به منظور اتصال خطوط تلگراف بین المللی به سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا، توسط شرکت مجزای وسترن یونیون انجام شد!
 • اولین بار در سال 1964 تعاملات بر اساس امواج، بجای خطوط زمینی، توسط وسترن یونیون پایه ریزی شد!
 • اولین شرکتی که موفق به ایجاد ارتباط از راه دور در ناوگان شد، شرکت وسترن یونیون در سال 1974 بود!

مدیران خوش فکر و خلاق وسترن یونیون با برنامه ریزی های دقیق، پیشرو و نو آورانه توانستند در مدت کوتاهی گام هایی بسیار خوب و هدفمند را بردارند و این مدیریت و استراتژی خوب توانست وسترن یونیون را در عرصه جهانی انتقال پول از شخصی به شخص دیگر در حداقل زمان ممکن به ویژه مبالغ کم در سراسر جهان بسیار مرکز توجه قرار دهد.

وسترن یونیون را می توان نمونه ی یک شرکت موفق دانست چرا که وسترن یونیون توانسته است با کمتر از 2 قرن سابقه و تلاش، بیش از 500 هزار شعبه، بیشترین نقاط جهان را تحت پوشش خود قرار دهد و این خدمات را به بهترین نحو ممکن در اختیار ما قرار داده است تا که در هر نقطه از این کره ی خاکی و حتی شاید در آینده ای نه چندان دور در تمامی کرات، ما بتوانیم حتی بدون داشتن حساب بانکی در کمتر از چند ثانیه برای دوستان، نزدیکان و افراد طرف قرارداد خود پول ارسال و حتی دریافت نماییم.

نظر خود را ارسال کنید