هزینه استخراج بیت کوین در ایران چقدر است؟

این روزها بازار ارز دیجیتال بسیار داغ شده است و تعداد داوطلبان سرمایه گذاری و فعالیت در زمینه انواع ارز دیجیتال بسیار افزایش پیدا کرده است. اما در میان بیش از 2000 ارز دیجیتال موجود در بازار ارزهای رمزنگاری شده، ارز دیجیتال بیت کوین از محبوبیت و شهرت بیشتریبرخوردار است و سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه خود را از طریق مبادلات این ارز دیجیتال افزایش دهند. اما آای می دانید که استخراج ارز دیجیتال چگونه است؟ آیا می دانید هزینه ی ماینینگ بین کوین چقدر است؟ و این را می دانید که در هر کشور هزینه استخراج بیت کوین با کشوری دیگر متفاوت است؟ ایا مایلید بدانید هزینه استخراج بیت کوین در ایران چقدر است؟ در ادامه تا پایان این مقاله با تراپی همراه شوید تا شما را از نحوه ی محاسبه ی هزینه استخراج بیت کوین و میزان هزینه آن در کشور ایران مطلع سازیم.

هزینه استخراج بیت کوین چگونه محاسبه می شود؟

به طورکلی هزینه استخراج بیت کوین مانند دیگر ارزهای دیجیتال بستگی دارد به میزان پیچیدگی استخراج ارز، میزان کارایی تجهیزات، هزینه مصرف برق و دیگر فاکتورها. در ادامه با ما هرماه باشید تا به بیان جزئیات بیشتری بپردازیم.

هزینه استخراج بیت کوین

بر اساس تحلیل و بررسی انجام شده توسط Elite Fixtures در مورد میزان هزینه استخراج بیت کوین، حدود 18 ماه طول می کشد تا یک با استفاده از دستگاه AntMiner S9 یک عدد بیت کوین استخراج شود و این چیزی حدود 18 هزار کیلو وات انرژی مصرف می کند. استخراج بیت کوین با استفاده از دستگاه AntMiner S7 بیش از 4 سال طول می کشد تا بیت کوین استخراج شود و میزان مصرف انرژی آن حدود 46 هزار کیلو وات است. در دستگاه Avalon 6 استخراج بیت کوین حدود 6 سال طول می کشد و میزان مصرف انرژی آن حدود 55 میلیون کیلو وات است. اما برآورد بهتر و دقیق تر هزینه استخراج بیت کوین را در ادامه خواهیم گفت.

هزینه ی استخراج یک بیت کوین چقدر است؟

با نوجه به آنچه در بخش قبلی گفته شد، به منظور محاسبه ی هزینه ی استخراج یک بیت کوین، می بایست اول از همه هزینه ی الکتریسیته را مورد محاسبه و ارزیابی قرار داد. میانگین هزینه ی استخراج یک بیت کوین اگر از دستگاه AntMiner S9  استفاده شود، حدود 3990.04 دلار می باشد. اگر ماینر ارز دیجیتال از دستگاه AntMiner S7 استفاده کند باید مبلغی حدود 10302.08 دلار بپردازد تا فقط یک عدد بیت کوین استخراج کند و استفاده از دستگاه کلا ماینر را با شکست مواجه خواهد کرد چرا که حدود 12413580.23 دلار باید برای مصرف انرژی بپردازد. بنابراین میزان سود دهی فعالیت درزمینه ی استخراج بیت کوین اندکی پیچیده است و سرمایه گذاران را با تردید مواجه می کند که آیا وارد این بازار بشوند یا نه!

چه کشورهایی برای استخراج بیت کوین مناسب ترند و سوددهی بیشتری از بیت کوین در آن کشورها وجود دارد؟

طبق آمار به دست آمده در سال گذشته، ارزان ترین کشور برای استخراج بیت کوین، کشور ازبکستان بوده است و از AntMiner S9 استفاده کرده است و میزان مصرف انرژِ در این کشور برای استخراج بیت کوین، به ازای هر بیت کوین، حدود 900 دلار بوده است و اگر از دستگاه AntMiner S7 استفاده شود، میزان مصرف الکتریسیته حدود 2300 دلار می شود.

به غیر از ازبکستان، در کشور هند هزینه ی استخراج یک بیت کوین حدود 1244 دلار و در پاراگوئه حدود 1400 ذلار می باشد. در آرژانتین هزینه استخراج یک عدد بیت کوین 1600 دلار ، در اندونزی حدود 1600 دلار و در روسیه 1600 دلار می باشد.

هزینه استخراج بیت کوین

گرانترین کشورها برایاسخراج بیت کوین عبارتند از : تانگا حدود 10308 دلار، وانواتا حدود 10308 دلار ، کره جنوبی 11019 و در جزایر سلیمان حدود 15107 دلار می باشد.

هزینه استخراج بیت کوین در ایران

با توجه به هزینه ی مصرف برق در کشور ایران و محاسبات انجام شده، هزینه ی استخراج یک عدد بیت کوین در کشور ایران در حدود 3200 دلار گزارش شده است.

اما دوستان عزیز درست است که مهم ترین عامل تعیین کننده ی هزینه برای استخراج بیت کوین، فاکتور انرژی و میزان مصرف برق است، اما عوامل دیگری نیز در محاسبه ی هزینه ی استخراج بیت کوین تاثیر گذار است از جمله،  هزینه ی دستگاه و تجهیزات لازم برای استخراج بیت کوین، هزینه ی نگهداری و مراقبت از دستگاه و داده ها، هزینه ی خنک کردن دستگاه و ...

دوستان همیشه همراه تراپی، از توجه و همراهیتان در این مقاله نیز بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا چنانچه در زمینه ی استخراج ارزدیجیتال تجربیات مفیدی کسب نموده اید، از طیق کامنت ها با دیگر دوستان در میان بگذارید. همچنین سوالات و مشکلات خود را با ما مطرح نمائید تا با اطمینان خاطر و آگاهانه تر بتوانید به فعالیت بپردازید.

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان