چگونه پروژه ی فریلنسری آنلاین را به دست آوریم؟

  • ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
  • پریسا رضایی
  • 680 بار

آیا تا به حال نام وب سایت Freelancer.com را شنیده اید؟ تا چه حد با این وب سایت آشنائی دارید؟ آای مایل هستید تا بیشتر با این وب سایت جذاب آشنا شوید؟ قطعا پاسخ شما به این سوالات مثبت خواهد بود، پس پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با وب سایت Freelancer آشنا نموده و نحوه ی یافتن پروژه ی فریلنسری در این وب سایت را به شما عزیزان آموزش دهیم.

وب سایت فریلنسر، یک وب سایت فروش جهانی است که به کارفرمایان بالقوه این اجازه را میدهد تا زمینه های کاری و پروژه هایی که برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی مناسب است، تا بتوانند فعالیت خود را در آن زمینه ها آغاز نمایند، به آن ها پیشنهاد دهند. دفتر مرکزی وب سایت Freelancer.com  در سال 2009 در سیدنی استرالیا تاسیس شده است، البته این وب سایت در جنوب کالیفرنیا، ونکوور، لندن، بوینس آیرس، مانیل و جاکارتا نیز اداره می شود. وب سایت فریلنسر در واقع یک بازار آنلاین است که در آنجا، کارفرمایان و کارگذاریان قادر خواهند بود تا همدیگر را در آنجا بیایند. این سایت به کارفرمایان این اجازه را می دهد تا کارهای پیشنهادی را در وب سایت، برای اعضا ارائه دهند تا آن ها پس از اعلام آمادگی، در این فضای رقابتی بزرگ، فعالیت خود را آغاز نمایند.

حتما بخوانید : معرفی بهترین سایت های فریلنسر خارجی

پروژه ی فریلنسری

این سامانه در سراسر جهان از محبوبیت خاصی برخوردار است و دارای اعضای زیادی می باشد. چنانچه شما سابقه ی کار انجام پروژه ی فریلنسری را در گذشته نداشته اید، برای شما مشکل خواهد بود تا در این فضای رقابتی ادامه دهید و بتوانید با موفقیت به فعالیت بپردازید. اما با دانستن نکاتی ویژه شما قادر خواهید بود تا شانس خود را در این زمینه افزایش دهید. برای اشنایی با این نکات ما را تا پایان این مقاله دنبال نمائید.

نکات مهم برای یافتن پروژه ی فریلنسری مورد نظر و فعالیت در سامانه ی فریلنسر

پروفایل فریلنسری

نکته ی مهمی که در مورد پروفایل شخصی شما باید به شما متذکر شویم این است که سعی کنید حتی الامکان پروفایل خود را به روز نگه دارید. این بدان معناست که کلیه ی توانایی ها و قابلیت ها و پیشرفت های خود را در پرو فایل خود ثبت نمائید تا کارفرمایان از توانمندی های گذشته و فعلی شما به خوبی آگاهی پیدا کنند. اما حتما این مسئله را نیز مد نظر داشته باشید که سعی کنید نکات را به طور مختصر تر اما مفید بیان کنید تا از حوصله ی کارفرمایان خارج نشود.

انتخاب پروژه ی فریلنسری

توصیه اکید ما به شما این است که قبل از انتخاب پروژه ی مورد نظر خود و شروع فعالیت، به عنوان یک فریلنسر ، بهترا ست که به دقت وبه طورکامل شرح پروژه و شرایط بیان شده را مطالعه نمائید. به مدت زمانی که برای انجام پروژه برای فریلنسر معین شده است بسیار دقت نمائید. پس از آنکه متوجه شدید که شرایط و پروژه ی بیان شده برای شما مناسب می باشد شما، شما نیز شرایط و موارد مربوط به خود را نیز به طور کاملا واضح و دقیق برای کارفرمای مربوطه ارسال نمائید. این مسئله به شما کمک می نماید تا به طور موفق تری بتوانید کار خود را شروع نموده و تا پایان زمان تعیین شده به اتمام برسانید.

توجه نمائید که : درک متقابل طرفین و تلاش برای حذف موارد ابهام آمیز هم برای شما و هم برای کارفرمای شما لازم و ضروری است و به موفقیت هر دوی شما کمک خواهد کرد.

پروژه ی فریلنسری

اگر برای شما امکان دارد، از نمونه کارهای قبلی خود در پروفایل خود آپلود نمائید تا کارفرما را با نحوه ی فعالیت و میزان تونمندی های خود بیشتر آشنا نموده و تا آن ها بتوانند دید بهتری در مورد شما و نقاط قوت شما به دست آورند. توصیه می شود که حتما اثر خود را واترمارک نمائید تا از کپی شدن آن جلوگیری نمائید.

این را هم بدانید که چنانچه قبلا سابقه ی فریلنسری داشته اید، باعث می شود تا شانس شما برای دریافت پروژه ی مورد نظر شما، بیشتر شود.

درآمد و حقوق در وب سایت فریلنسر

مبلغ پیشنهادی خود را طوری تعیین کنید که منطقی و قابل قبول باشد. البته این بدان معنا نیست که شما ارزش کار خود را پائین بیاورید. جالب است بدانید که کارفرمایان حاضرند برای یک کار خوب و فوق العاده، حتی مبالغ با لایی را بپردازند. اما توصیه می شود کع ارگ قبلا سابقه ی فریلنسری نداشته اید، مبلغ را خیلی بالا تعیین نکنید. به طور کلی دستمزد خود را با توجه به سابقه ی کاری و مواردی که در پروفایلتان ذکر کرده اید تعیین کنید.

 

دوستان گرامی در این مقاله، شما را با نحوه ی انتخاب و انجام پروزه و نیز نحوه ی فعالیت در سامانه ی فریلنسر آشنا کردیم. امید است تا فعالیت خود را به عنوان یک فریلنسر موفق در این سامانه آغاز نموده و با رضایت کامل به کار خود ادامه دهید.

بیشتر بخوانید :

سایت های فریلنسر خارجی

تبدیل شدن به یک مترجم آزاد (فریلنسر)

معرفی سایت proz.com

نظر خود را ارسال کنید