معرفی سرویس MailChimp و استفاده آن در ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)

 • ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
 • مهناز قانع
 • 240 بار

MailChimp یک سرویس ایمیل مارکتینگ است که در سال 2001 بنیان نهاده شد. این سرویس تا سال 2014، بیش از 10 بیلیون ایمیل را بصورت ماهیانه از طرف کاربران خود، ارسال کرده است.

میل چیمپ (MailChimp) در ابتدا بعنوان یک سرویس پولی شروع به کار کرد و سپس در ادامه، 8 سال بعد از بنا نهاده شدن، نسخه رایگان آن به نام فریمیوم (freemium) به امکانات سایت افزوده شد.

MailChimp مدعی است که در حال حاضر بیش از 15 میلیون کاربر و بیزینس در دنیا از سرویس میل چیمپ جهت ارسال ایمیل های تبلیغاتی، پیغام های اتوماتیک و برگزاری کمپین های تبلیغاتی فروش استفاده می کنند.

mailchimp

نحوه و هزینه عضویت در MailChimp:

 • New Business: عضویت در MailChimp رایگان است. همچنین می توان بصورت رایگان، برای همیشه، با امکانات محدودتری در سایت کار کرد.  با عضویت رایگان (Free Plan) میتوانید تا 2000 مشترک داشته باشید که قابلیت ارسال 12000 ایمیل در هر ماه برای این تعداد مشترک را دارا هستید.
 • Growing Business: این نوع عضویت برای بیزینس های نو پا و در حال رشد مفید است. جدول قیمت این پلن به شرح زیر است:

   

  هزینه ماهیانه

  تعداد ایمیل قابل ارسال در ماه

  تعداد  مشترکین

  20 دلار

  نامحدود

  1001-1500

  25 دلار

  نامحدود

  1501-2000

  30 دلار

  نامحدود

  2001-2500

  35 دلار

  نامحدود

  2501-2600

   

 • Pro Marketer: این پلن برای بیزینس های بزرگ کاربرد دارد. بسته به میزان مشترکینی که قصد ارسال ایمیل برای آنها را دارید، می توانید حق عضویت ماهانه پرداخت کنید. مبالغ ماهیانه برای تعداد مشترکین متفاوت است که با مراجعه به سایت MailChimp و مشخص کردن تعداد مشترکین می توانید مبلغ قابل پرداخت برای بیزینس خود را پیدا کنید.

چگونه حق عضویت MailChimp را پرداخت کنیم؟

در صورتیکه نسخه رایگان میل چیمپ برای بیزینس شما کوچک است و نیاز به پرداخت حق عضویت برای تعداد اشتراک بالاتر دارید، لازم است کردیت کارت (Credit Card)، دبیت کارت(Debit Card) ، SEPA Direct Debit، SOFORT و یا اکانت پی پال داشته باشید. در صورتیکه قصد پرداخت حق عضویت دارید و قادر به پرداخت آن از هیچکدام از متدهای ذکر شده پرداخت نیستید، میتوانید با استفاده از اکانت پی پال تراپی، مبلغ حق عضویت خود را به سادگی پرداخت نمایید و از امکانات خوب MailChimp استفاده کنید.

نظر خود را ارسال کنید